Na žalost , ovaj put bez ikakve ozbiljanije rasprave, upućene su u saborsku proceduru Izmjene i dopune Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji. Što se tiče statusa hrvatskog branitelja naoružanim dragovoljcima  odreda Narodne zaštite  treba reći da smo i ovaj put prevareni! Ako nema rasčišćavanja Registra branitelja od strane resornog Ministarstva branitelja, ako statuse utvrđuju druga dva ministarstva t.j Ministarstvo unutarnjih poslova i Ministarstvo obrane, a Zakon o pravima HB predlaže Miniistarstvo branitelja -ona su to krajnje čudne stvari. Kako se nekom tko je branitelj birokratskim putem može zabraniti  i reći  “Registar je pun – za tebe više nema mjesta”. To vladajuća koalicija nije govorila u predizbornoj kampanji. Zašto ministar Matić ne rasčisti Registar branitelja kad je to dužnost resornog ministarstva? Kako je moguće da se nekoj grupaciji po Izmjenama i dopunama Zakona daju neka prava koja matične udruge ne prihvaćaju(?!), kako je moguće da se dragovoljcu Narodne zaštite koji je poginuo u Domovinskom ratu ne priznaje nikakav status – kao ” jer u postrojbi nije proveo najmanje 5 mjeseci zaključno do 24. prosinca 1991.” ?! Kako je moguće da se ženama ( nisu vojni obveznici ) za 30 dana sudjelovanje u Domovinskom ratu do 15. siječnja 1992. priznaje status dragovoljca Domovinskog rata , a ženama pripadnicima  naoružanih odreda Narodne zaštite  sa priznata 146 dana  do 24. prosinca 1991.  kaže:” E, imaš “samo” 146 dana! Malo! Trebate imati 153 dana – niste ništa! Odbijamo status dragovoljca DR i branitelja?” Zar se tu ne radi o teškoj diskriminaciji?! Da nije tragično bilo bi smiješno!Kako to da netko iz “neborbenog” sektora ( čitaj iz svoje fotelje) ima sve , a naoružani dragovoljac odreda Narodne zaštite koji je sa svojim oružjem, sa svojim sendvićem u džepu, bez ikakve plaće branio svoju Domovinu u najpresudnije vrijeme, prije Međunarodnog priznanja Hrvatske nema ni status dragovoljca?!  Kako je moguće da se zaboravljaju heroji Domovinskog rata koji su stali na branik Domovine u najteže vrijeme bez ikakvih kalkulcija i ikakve naknade, bili vjetar u leđa našoj politici u borbi za samostalnost Hrvatske … Kako je moguće da su oni koji su sudjelovali u blokadama i osvajanjima vojarni agresorske JNA i zahvaljujući kojima se Hrvatska konačno naoružala – DANAS  višak u Registru! Sramotno i skandalozno falsificiranje Domovinskog rata.