Mnogi ratni zapovjednici i članovi udruge koji su iz 120 mjesta Hrvatske bili nazočni na proslavi 20. obljetnice Narodne zaštite s ogorčenjem postavljaju pitanje što se to događa i kako je moguće, da pored toliko kamera i fotoreportera niti jednom rečenicom u tiskanim medijima a posebno na javnoj Hrvatskoj redioteleviziji ne objavi se ni riječ ?! Stoga, ovim putem javno postavljamo pitanje  uredniku informativnog  programa HRT-a: znate li tko Vas plaća  i koja je  vaša zadaća?  Pravovremeno i istinito obavještavati javnost o značajnim događanjima. A da li je značajan događaj naša obljetnica- to neka građani Lijepe naše odluče! Gospodo urednici, ako se na jednom mjestu u isto vrijeme nađu ratni zapovjednici sa dragovoljcima Odreda Narodne zaštite  iz 120 mjesta i grada Republike Hrvatske i gdje su nazočni predsjednik Republike, Hrvatskog sabora , ministar branitelja, ratni generali itd…  onda  je to vijest dana ! Za sve osim za one za  koje bi to trebalo biti! Ili  ste nas ” po direktivi” skinuli s programa.

Marija Dujić, glavna tajnica UDNZ