U nedjelju je 18.ožujka 2007. godine u Požegi, održan sastanak ratnih zapovjednika  iz  Gunje, Donji Miholjac,Slatina, Orahovica, Virovitica, Nova Gradiška, POžega, Pakrac, Severin -Bjelovac, Pakrac, Badljevina, Novska, Slavonski Brod, Grubišno Polje, Županja, Osijek, Đakovo, Našice, Valpovo i Vinkovci. Sjednicom je predsjedavao predsjednik Udruge gosp. Ivan Posilović i domaćini Davor Balešić, Zdenko Farkaš, Krešimir Mihalj i Marija Dujić, gl.tajnica Udruge. Jednoglasno je zaključeno da pokrene ustavna tužba na Ustavnom sudu  RH, zbog protuustvanog odnosa zakonodavca i izvršne vlasti prema dragovoljcima NZ u odnosu na ostalu braniteljsku populaciju. Sastavni dio tužbe bit će  vlastoručni potpisi i izjave ratnih zapovjednika NZ Hrvatske sa vremenom aktivnog djelovanja NZ-e.Zaključeno je i da se žestoko krene u javnost zbog nerješenog statusa naoružanim dragovoljcima NZ, ali i nastavi s organizacijom prosvjeda u Zagrebu. Sljedeći sastanak ratnih zapovjednika za područje Goransko-primorske, Istarske, Karlovačke i Ličko-Senjske županije održat će se uskoro.