U Peteranecu, 8. studenoga 2011. godine održana je svečanost podjele  “Viteške povelje 13. rujna 1991.”, za dragovoljce koji su sudjelovali u blokadama, ophodnji i osvajanju vojarni i vojnih objekata JNA. Tako je “Vitešku povelju 13. rujna 1991.” primilo ukupno 63 dragovoljca Narodne zaštite, a predsjedniku Udruge gosp. Branko Vranaru, uručena je Plaketa UDNZDR i preslika “Povelje Republike Hrvatske” kojom je predsjednik Republike Hrvatske prof.dr. Ivo Josipovoć odlikovao stožere Narodne zašite povodom 20. obljetnice osnutka. Predsjedniku Udruge gosp. Vranaru uručen je  i preslik Odluke Hrvatskog sabora kojom je Narodna zaštita dobila svoj Spomendan i to 15. ožujka. Povelje je uručio predsjednik Udruge Ivan Posilović.

U Otočcu je svečno otkriven spomenik poginulim hrvatskim braniteljima. Na svečanosti otkrivanja pored članova UDNZ Otočca, Središnjicu  Udruge predstavljali su  gospodin Ante Ćurić i Josip Cviljak.