Udruga dragovoljaca Narodne zaštite Domovinskog rata uputila je Vladi Republike Hrvatske još  u prosincu 2010. godine  prijedlog  da  se 15. ožujka proglasi Spomendanom osnutka Narodne zaštite. Isti dan uputila je i prijedlog predsjedniku Republike  Hrvatske za odlikovanje stožera i odreda Narodne zaštite. Očekivali smo da će se isto realizirati za 20. obljetnicu osnutka odreda Narodne zaštite i to 15. ožujka 2011. godine. Predsjednik Republike Hrvatske i  vrhovni zapovjednik oružanih snaga Narodnu zaštitu odlikovao je  Poveljom Republike Hrvatske, dok se sa Spomendanom nije dogodilo ništa. Sada, nekoliko dana uoči prestanka zasijedanja u Hrvatski sabor se šalje Prijedlog da se 15. ožujka proglasi spomendanom Narodne zaštite.   Predsjedništvo udruge pozdravlja prijedlog Vlade Republike Hrvatske u nastojanjima da se 15. ožujka proglasi Spomendanom Narodne zaštite, uz napomenu da bismo voljeli da se taj Prijedlog usvoji jednoglasno u Hrvatskom saboru, a ako to nije moguće da se ostavi za novi saziv Sabora i Vlade. Naime, 15. ožujka 1991. godine osnovano je Međustranačko vijeće Narodne zaštite dogovorom svih političkih stranaka!