Jučer je s početkom u 17,00 sati održana sjednica Predsjedništva Udruge. Nakon rasprave, jednoglasno je usvojen zaključak kojim ne želimo da se u ZOPHBDR dragovoljcima odreda Narodne zaštite dodijeli status”sudionik Domovinskog rata”. Također smo začuđeni i ogorčeni najavama “da više neće biti novih branitelja u registru i da ostaje na snazi odredba o obustavljanju postupaka za priznavanje statusa hrvatskog branitelja”. To je potpuno u suprotnosti s onim što je vladajuća koalicija obećavala u predizbornoj kampanji.Ne slažamo se ni s odredbama o ” borbenom” i” neborbenom branitelju”! Na ovaj način se trajno priznaju prava hrvatskog branitelja tzv.”neborbenim” braniteljima, što je čisti apsurd jer se radi o službenicima koji po Zakonu ali i međunarodnim definicijama branitelja – nisu branitelji!  Dogovorene su aktivnosti u dane donošenja Zakona u Hrvatskom saboru.