Na dvosatnom sastanku u Vladi RH koji je vodila predsjednica Vlade gđa. Jadranka Kosor, a u nazočnosti mnogobrojnih braniteljskih udruga državne razine i resornih ministara Ivića, Karamarka , Božinovića i Bošnjakovića, razgovaralo se o  prvostupanjskim  presudama hrvatskim generalima u Haagu koje će se izreći u petak. Predsjednici udruga stajališta su da prosvjedima nikako ne možemo pomoći hrvatskim generalima i da svaku presudu moramo dočekati mirno i dostojanstveno. Neke udruge predložile su molitvu, mimohod i služenje svete mise.

Predsjednik Udruge Ivan Posilović postavio je pitanje  oko hitne Izmjene i dopune Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji( što je bilo na dnevnom redu Vlade RH u četvrtak 7.travnja 2011-vidi na stranicama www.Vlada RH) . Odgovoreno mu je da se radi o usuglašavanju sa  Zakonom o upravnom postupku i EU. Predsjednik Posilović je rekao, da i mi želimo dati svoj doprinos pri izmjenama i dopunama Zakona i da ćemo predložiti izmjene i dopune ovih dana, posebno glede dragovoljaca Narodne zaštite i međunarodnog prava.