Gotovo svaki dan članovi Predsjedništva Udruge predvođeni predsjednikom,  sudjelovali su u u mnogim aktivnostima naših članova dragovoljaca Narodne zaštite. Tako smo obišli Križevce,Varaždin, Sisak, Daruvar, Otočac, Ogulin, Zadar, Vinkovce, Viroviticu i Požegu. Svečano smo obilježili 20. obljetnicu blokada i osvajanja vojarni i vojnih objekata (13. rujna), vojnu akciju, koja se istovremeno provodila po cjelokupnom teritoriju Republike Hrvatske, pa je tako možemo i nazvati vojnom operacijom,  u kojoj su uglavnom sudjelovali dragovoljci odreda Narodne zaštite, uz pripomoć pojednih postrojbi. Istine radi, mnogi dragovoljci odreda Narodne zaštite aktivno su sudjelovali u obrani Domovine od travnja 1991. godine, bez ikakve novčane naknade, dakle, kao istinski dragovoljci Domovinskog rata. Za poginula, prema našim podacima, 162 pripadnika Narodne zaštite koji su mučki ubijeni  te  presudne 1991. godine, za preko deset  tisuća umrlih dragovoljaca Narodne zaštite, služene su svete mise. Mi ih nikad nećemo zaboraviti!  

Također smo održali mnoge športske susrete, a finalno športsko natjecanje u šahu održano je u ponedjeljak 26. rujna 2011. godine u zagrebačkom Domu športova.