Iako dragovoljci naoružanih odreda Narodne zaštite imaju  dobro znane probleme glede ne rješavanja statusa hrvatskog branitelja i ovaj put nas je predlagač potpuno ignorirao  pri izradi  Izmjena i dopuna  Konačnog prijedloga  Zakona. Iz tog razloga, danas smo uputili naše prijedloge rješenja statusa  i to : predsjedniku Republike Hrvatske prof.dr. Ivi Jospoviću,predsjedniku  Hrvatskog sabora gosp. Luki Bebiću, , predsjednici Vlade Republike Hrvatske gospođi Jadranki Kosor, ministru branitelja g. Tomislavu Iviću, saborskom Odboru za veterane g. Anti Kotromanoviću predsjedniku Odbora, gosp. Furi Radinu predsjedniku Odbora za ljudska prava u Hrvatskom saboru i gospodinu Ivanu Zvonimiru Čičku, predsjedniku HHO-a. Stojimo iza tvrdnje da je zakon diskriminacijski i da je protivan pozitivnim zakonima Europske unije.

PRIJEDLOG ZAKONA.pdf

PRIMJEDBE NA ZAKON.pdf

Preuzmite dokumente u pdf formatu:

Lijevi klik za otvaranje dokumenta u novom prozoru ili tabu / desni klik miša za spremanje na računalo