Povodom 15.obljetnice Domobranske bojne Županja, u subotu 31.ožujka 2007. godine predsjednik Udruge gosp. Ivan Posilović obratio se braniteljima s porukom da će sve učiniti da se ispravi povijesna nepravda i da se dragovoljcima prizna vrijeme provedeno u odredima Narodne zaštite koji su djelovali prije formiranja domobranstva. Nadopustivo je da se tim braniteljima ne priznaje vrijeme u odredima NZ i da nemaju status dragovoljca. Ratni zapovjednik Domobranske bojne Županja gospodin Zvonimir Stjepanović koji je bio i ratni zapovjednik dragovoljačkih odreda Narodne zaštite podržava aktivnosti Udruge i misli da je nedopustivo što pitanje prvih dragovoljaca do danas nije riješeno.Mišljenja je također, da se brojka branitelja ne bi znatno povećala, jer svi dragovoljci koji su prešli u domobranstvo imaju rješen status branitelja. Dragovoljci NZ Županja i pripadnici Domobranke bojne Županja  pozdravljaju sve aktivnosti Predsjedništva Udruge u rješavanju ove problematike.