U Zagrebu je 20. prosinca 2011. godine održan Središnji odbor Udruge. U nazočnosti  72 prisutna člana rekapituliran je rad Udruge u 2011. godini. Sve aktivnosti Udruge kao i realizacija planiranih programa odrađeni  su povećanom aktivnošću svih tijela Udruge. Osnovane su i nove podružnice, a inicijativa za osnivanjem novih ima još. Zaključak nazočnih je sljedeći: Udruga je u 2011. godini odradila velike projekte, od velebnog skupa u dvorani “Vatroslava Lisinskog” u ožujku kada smo obilježili 20. obljetnicu osnutka Narodne zaštite, odlikovanja predsjednika Republike prof.dr. Ive Josipovića, tiskanja knjige “Ponos i dostojanstvo osnovne sastavnice uspjeha jednog naroda”,održavanja  športskih susreta diljem Hrvatske zaključno s jednom od najvećih turnira u šahu održanom u Zagrebu u rujnu povodom 20. obljetnice blokada i osvajanja vojarni i vojnih objekata. Također smo održali mnoge tribine, samostalno i s drugim udrugama, održali nekoliko okruglih stolova na kojima su sudjelovali ratni zapovjednici, sudionici ratnih događanja 1991. godine. S podjelom Viteških povelja nastavili smo i 2011. godine, uspjeli smo se izboriti i ozakoniti 15. ožujka Spomendanom Narodne zaštite, nazočili smo na svim obilježavanjima državnih blagdana itd.Oko statusa hrvatskog branitelja većih pomaka nije bilo. I dalje se postupci nastavljaju. Udruga je sa svojim timom napisala mnoge predstavke, tužbe i žalbe upućene Ministarstvu obrane, Upravnom sudu, Ustavnom sudu pa opet Upravnom sudu. Zaključak ratnih zapovjednika, koji su članovi Udruge i većina ima riješen status branitelja, da trebamo nastaviti u pravnoj bitci za priznavanje prava  branitelja svim suboracima koji su zajedno s njima dijelili neizvjesnu sudbinu presudne 1991. godine. Jednoglasan je zaključak Središnjeg odbora da odustati nećemo jer smo bili dragovoljci, jer smo bili među prvima, nismo se skrivali i svi su za nas znali,  bili smo jedan od stupova obrane Hrvatske presudne 1991.,  bili smo sastavni dio Kriznih stožera zaduženi za obranu…Usvojen je plan aktivnosti za 2012. godinu,  a nakon toga održan prigodni domjenak.