U Zagrebu je u nazočnosti brojnih ratnih zapovjednika naoružanih odreda Narodne zaštite iz cijele Hrvatske i članova Udruge svečano obilježena 21. obljetnica stupanja na snagu Zapovijedi ministra obrane Republike Hrvatske g.Luke Bebića 13.rujna 1991. godine.

Dragovoljci odreda Narodne zaštite mjesecima su prije stupanja na snagu te Zapovijedi držali u tihoj blokadi sve vojarne i vojne objekte JNA u Hrvatskoj.U tim blokadama i osvajanjima  dragovoljci Narodne zaštite dali su najveći doprinos a bili su  i najbrojniji. Zauzimanjem vojarni i vojnih objekata JNA Hrvatska se konačno naoružala…. i to je bila prekretnica u Domovinskom ratu.

Skupu se obratila i pomoćnica ministra Hrvatskih branitelja gospođa Nevenka Benić i brojni predsjednici braniteljskih udruga državne razine. Predstavnika medija – nije bilo!