Tema  HRT emisije “Veterani mira” u subotu, 20.listopada 2012. godine je najava Izmjena i dopuna Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji  i reguliranje statusa dragovoljcima naoružanih odreda Narodne zaštite. Predstavljenim  Prijedlogom Izmjena i dopuna Zakona glede dragovoljaca Narodne zaštite Udruga nije zadovoljna jer nam se daje status sudionika ( ali ne i dragovoljca i branitelja) u Domovinskom ratu, čime nas se izjednačava sa radnom obvezom. Mi nismo bili nikakvi sudionici i nismo imali nikakvu radnu obvezu- mi smo bili dragovoljci i branitelji Domovinskog rata u najpresudnije vrijeme stvaranja države, bez mobilizacijskog poziva i bez ikakve plaće! Bili smo temelj stvaranju Hrvatske vojske u najteže vrijeme i tražimo da nam se prizna  status hrvatskog dragovoljca i branitelja  za period u kojem smo bili ( 1991.-1992.) a ne da se falsificira povijest!  

Nismo  protiv objave Registra branitelja, ali  oduvijek smo tražili da se pročisti jer postoje  određene grupacije kojima nije mjesto u njemu kako po Zakonu o pravima hrvatskih branitelja tako i prema Međunarodnom pravu.