Scan_Doc0010, Obrazloženje Ministarstva branitelja o Narodnoj zaštiti!

Danas, na dan sv. Nikole, na redovitoj sjednici Vlade Republike Hrvatske raspravit će se o Konačnom prijedlogu Izmjena i dopuna Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji. Što se tiče dragovoljaca Odreda narodne zaštite – novosti nema. Naime, predlagač Izmjena i dopuna Zakona- Ministarstvo branitelja, ne mijenja odredbu članka u kojoj se Narodna zaštita ograničava na “5 mjeseci do 24.prosinca 1991.” iako zna da  taj datum ne odgovara pravom i činjeničnom stanju! Napominjemo, da  je Ministarstvo obrane još prije nekoliko godina upozorilo Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneacijske solidarnosti na sporan datum i ograničenje do 24.prosinca 1991. Naravno ništa se  nije napravilo da se ispravi ta nepravda. I ovaj put apeliramo na Ministarstvo branitelja, kao predlagača Zakona,  da treba  riješiti jedan od najvećih , ako ne i najveći  problem aktualnog Zakona.